Загальні вимоги безпеки при проведенні занять по гімнастиці в школі

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Навчальні заклади під час занять відповідальні за дітей, що навчаються, і зобов’язані зберегти їм життя, здоров’я й безпека. Викладачі фізкультури й ОБЖ зобов’язані знати самі й донести до учнів причини небезпечних ситуацій і можливості їх уникнути. У кожній школі обов’язково проводиться інструктаж з техніки безпеки (ТБ), самі ж учителі, зобов’язано вміти надавати першу допомогу й знати, як повестися в конкретній ситуації.

На перерві

Типові травми

Мабуть, найбільш травмонебезпечний предмет зі шкільної програми – це уроки фізичної культури. Наприклад, при заняттях гімнастикою високий ризик таких типових ушкоджень:

 • зриви мозолів;
 • забиття;
 • струс голови;
 • розриви сухожиль, м’язів
 • розтягання в ліктях, зап’ястях, плечах, колінних і гомілковостопних суглобах

Це лише невелика частина наслідків неправильної поведінки при заняттях на уроках фізичної культури. Далі розглянемо правила, якими керуються всі навчальні заклади перед допуском учнів до уроків.

Загальні вимоги

До вправи допускаються учні:

 1. Які мають основну або підготовчу медичну групу, яким не протипоказані тренування за здоров’ям.
 2. Пройшли інструктаж з техніки безпеки на уроках фізкультури для учнів.
 3. Переодягнені в спортивне взуття й форму для занять.

Не допускаються довгі нігті й волосся, у розпущеному стані. Учень повинен розуміти, що неприпустимо неуважно ставитися до спортивного реманенту, балуватися й навмисно штовхати своїх однокласників, щоб уникнути травматизму, а так само заборонено без дозволу викладача брати інвентар, виконувати вправи без догляду.

Розминка

Техніка безпеки на уроках гімнастики передбачає, що гімнастичне обладнання повинно відповідати стандартам, бути надійно закріпленим і часто перевірятися. Будь-які металеві опори необхідно закривати матами. Від старанності перевірки залу перед заняттями може залежати здоров’я дітей, тому:

 1. Мати повинні бути цілими, укладаються вони на всі можливі місця падінь або ударів.
 2. Канат перевіряється на можливі надриви, якщо є зайві вузли, їх потрібно забрати.
 3. Дерев’яні поверхні снарядів, наприклад колода, повинні бути гладкими, без нерівностей, сколів, задирок. Подібні снаряди виставляються на висоту, що підходить віковій групі учнів.
 4. Металеві поверхні, наприклад біля перекладини, не повинні мати іржі на місцях контакту зі шкірою.
 5. М’які набивні елементи також перевіряються на наявність прорізів, надривів, порожнеч.
 6. Заборонено виконувати вправи зі спортивним інвентарем, якщо на долонях є свіжі рани й мозолі.

Загальні вимоги безпеки при проведенні занять по гімнастиці в групі припускають виконання складних елементів з підстраховкою. Діти повинні дотримуватися достатньої дистанції, щоб не поранити один одного.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Обов’язки учнів

Гаджети, техніка, годинник, прикраси не повинні перебувати при собі. Такі речі здаються викладачеві або замикаються на замок. Правила безпеки на уроках гімнастики припускають, що перед заняттями учні переодягаються в спеціальну форму й далі діють організовано й тільки з дозволу вчителя.

Учні повинні перед виконанням вправ насухо витирати руки, зав’язувати шнурки, для запобігання раптових зіскоків з інвентарю. Будь-які заняття, де передбачені стрибки, виконуються м’яко й без поспіху, повторюючи рекомендації викладача. Якщо помічене погіршення самопочуття, поранення, про це слід відразу повідомити вчителеві.

Також по техніці безпеки на уроці гімнастики заборонено заважати іншим дітям виконувати вправи, торкати під час цього снаряд або їх самих, а також відволікати. Будь-яка вправа на колоді повинна бути вивчена на більш низькій основі (на більш низькому снаряді) або на підлозі.

Причини травматизму

 

Дії в екстрених ситуаціях

Техніка безпеки на уроках передбачає своєчасне оповіщення вчителя про будь-яку нестандартну ситуацію. Якщо комусь стало погано або отримана травма, не можна приховувати цей факт. Потерпілому надається спокій і викликається лікар, якщо своїми зусиллями ліквідувати травму не вдається.

У випадку пожежі потрібно дотримуватися техніки безпеки на гімнастиці на уроках фізкультури для учнів, інструкція зобов’язує припинити будь-яке заняття й організованою групою разом з викладачем евакуюватися згідно з відповідним планом, також потрібно сповістити керівництво й викликати пожежну службу.

Правила

Закінчення заняття

По техніці безпеки на уроках після завершення всіх завдань учень повинен по команді вчителя забрати весь спортивний інвентар у спеціально відведені місця й так само організовано покинути зал. Після чого, діти миють руки з милом і переодягаються.

Це загальні рекомендації з безпеки на уроках гімнастики в школі, більш докладна інструкція є в кожному навчальному закладі, як правило, її дають на підпис учням. Дотримуючись простих правил, можна сильно скоротити ризик від занять спортом і попередити загрозу травм заздалегідь.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию