Особливості вибору кросівок для бігу

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Заняття спортом повинні бути безпечними. Біг передбачає значне навантаження на опорно-руховий апарат, особливо на м’язи, кістки і сухожилля ніг. Правильно підібрані кросівки зроблять біг більш комфортним і безпечним.

Взуття

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Щоб правильно вибрати пару кросівок, треба знати на що звертати увагу. Крім таких загальних для вибору будь взуття правил, як примірка у вечірній час і пробна ходьба, для біговій взуття існують додаткові критерії оцінки. Ось основні з них.

  1. Амортизація. Навантаження на суглоби під час бігу вище, ніж при ходьбі. Вона збільшується на більш твердій поверхні, а також тоді, коли спортсмен має недостатню підготовку. Вставки можуть розташовуватися під п’ятою, під носком або по всій площі стопи.
  2. Фіксація. Ступня повинна надійно фіксуватися у взутті, але з деякими застереженнями. Самий щільний обхват потрібно в області п’яти, але при цьому дотичні з ногою місця не повинні натирати і бути надмірно жорсткими. В районі носка допускається вільний простір, але не більше двох-трьох міліметрів від ноги. Якщо воно більше — нога буде бовтатися, якщо менше — взуття буде натирати і пошкоджувати пальці.
  3. Вага. Умовно бігові кросівки поділяють на тренувальні і змагальні. Перші більш важкі, за рахунок додаткових захисних деталей. Другі-максимально легкі і непомітні на нозі. Тому вага кросівок варто вибирати, орієнтуючись на умови бігу. Чим вони складніше, тим важче взуття. Але не бажано купувати кросівки вагою понад 400 г.
  4. Протектор. Це рельєфно виступаючі деталі підошви, які забезпечують зчеплення з грунтом. Для рівних і твердих поверхонь не потрібні високі протектори, а для пробіжок за містом — обов’язкові. Якщо поверхня дуже слизька і ненадійна, то допустимі навіть металеві шипи. Більш рівні підошви для асфальту повинні мати вставки з жорсткої гуми для запобігання стирання.
  5. Шнурівка. Ринок рясніє самими різними варіантами шнурівок, які дозволяють прискорити процес зав’язування, надійно зафіксувати кінці і т. д. Головне, на що треба звертати увагу — розташування шнурівки ближче до внутрішньої поверхні ноги і розташування отворів на окремих каркасах. Це дозволить щільніше обхопити ногу.

Це основні моменти для бігових кросівок, які треба врахувати для максимального захисту від травм. Крім цього існують і інші параметри комфорту, наприклад, водонепроникні матеріали для осіннього взуття, дихаючі — для річної, можливість використання ортопедичних устілок та дизайн. Перед походом в магазин треба чітко сформулювати свої вимоги і проконсультуватися у продавця з усіх питань.

Спорт

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию