Види гімнастичних засобів

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

З давніх часів люди розуміли користь гімнастики. Органічний фізичний розвиток сприяв досягненню найрізноманітніших цілей. У процесі розвитку людського суспільства з’явилася потреба застосовувати засоби гімнастики. У процесі розвитку різних видів діяльності, зокрема військового мистецтва, трудових і побутових занять, творчості, ясно проявляється навантаження певних м’язів, виникає необхідність організації діяльності. Класифікація засобів гімнастики відбувається відповідно до поставлених педагогічних завдань, які вирішуються за допомогою гімнастичних елементів.

Вправа на коні

Аматорський спорт

Стройові – їх застосовують для дисциплінованості й організованості тих учнів. Сприяють формуванню чітких спільних дій, щоб виконувати їх у ладі, це допомагає розбудовувати почуття ритму. У результаті здобувається правильна постава, підтягнутість, стрункість. Крім стройових групових вправ проводяться також одиночні заняття.

Загальнорозвиваючі — допомагають удосконалювати опорно-руховий апарат, покращують роботу організму, сприяють формуванню красивої, правильної осанки. Цей засіб готує учнів до складніших елементів, рухових дій, допомагає розвитку сили, вправи покращують гнучкість, швидкість, кращу координацію. покращує здатність напружувати і розслабляти м’язи. Рухи цієї групи виконуються згідно з поставленим завданням, за допомогою різноманітних предметів, до них відносяться м’ячі, скакалки, гімнастичні палки, гантелі, різні схожі аксесуари, також вправи виконуються без спортивних снарядів. Сюди ж включають парні заняття із силовим опором.

Статична вправа

Вправи вищеназваної групи класифікують згідно з анатомічною ознакою:

  1. Для згрупованих частин тіла індивідуально.
  2. Для тіла в загальному.

Прикладні засоби — до них відносять біг, різні види ходьби, кидання різних предметів, лазання, прості прижки, схожі елементи. Ходьба є найбільш поширеним заняттям як у житті, так і в житті. Існує декілька видів ходьби — на носках, п’ятках, з високим підніманням колін. Різні види ходьби задіюють м’язеву діяльність, досить складну по координації і практично автоматизовану. Ходьба використовується для розвитку органів дихання, серцево-судинної, м’язевої системи. При бізі потрібно враховувати вік, стать, ступінь підготовки, оскільки біг — більш динамічна вправа.

Нескладні рухи доступні практично всім, вони сприяють комплексному фізичному розвитку. З їх допомогою формуються основні навики, вміння, здатність застосування при необхідності в різних ситуаціях. Це допомагає покращенню загальної координації виконання завдань, розвиває, укріплює певні м’язеві групи. Прикладні засоби (ті, які часто використовуються у звичайному житті) вважаються одними із найдієвіших засобів для різностороннього фізичного розвитку.

Професійний спорт

Вільні вправи — різні поєднання різноманітних рухів, які включають в себе різні елементи хореографії, включаючи акробатику згідно зі встановленими вимогами. Головна мета — удосконалити координаційні здібності, виховати ритм, красу вправ. Виконання відбувається з допомогою предметів, так і без них. Практикуються художньою і спортивною гімнастикою, на масових спортивних заходах.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Стрибки – є чудовим засобом для вдосконалювання координації, позитивного впливу для кровоносної, дихальної систем. Розвивають найважливіші фізичні, сильні вольові якості, виражені сміливістю, рішучістю. Поширені прості стрибки, виконувані в глибину за допомогою спортивних снарядів (у гімнастичну яму), просто в довжину, висоту, застосовуючи скакалку. Виконують опорні стрибки опираючись руками на козла, коня. В силу своєї позитивної дії на організм займають найважливіше місце в переліку гімнастичних засобів.

Вправи на кільцях

Завдання, які виконуються на гімнастичних снарядах є основним змістом у спорті. Перекладина, кільця, колода, різновисокі й паралельні бруси, які застосовуються для виконання елементів, стають характерними засобами. Головним їх призначенням є мета — удосконалити координацію рухів. Для того, щоб успішно опанувати вправами на спортивних снарядах, необхідно попередньо пройти серйозну фізичну підготовку, досягтися необхідного рівня сили, мати прекрасну гнучкість, стійкий вестибулярний апарат, тверді вольові якості, що досягається наполегливими тренуваннями. Значна інтенсивність подібних завдань взаємозалежна від конструктивних особливостей використовуваних снарядів, включаючи незвичайні умови задіяної опори (на руках). Крім згаданих снарядів, широко поширені пристосування масового застосування, які використовуються для занять, які проводяться одночасно досить великою кількістю спортсменів під час фронтального, потокового, деяких інших способів. Це гімнастична стінка, лавка, канат, гімнастична драбина, які дозволяють виконати різноманітні елементи, спортсменами старшої групи.

Акробатичні – досить велика група, починаючи від найпростіших до найскладніших рухів. Починають займатися простими рухами з раннього віку, що під силу навіть маленьким дітям. Спортсмени, які досягнули високої кваліфікації, що володіють дуже серйозним ступенем розвитку своїх фізичних можливостей, можуть виконувати дуже складні вправи. Характеристика подібних вправ виражена в надбанні й удосконаленні різних якостей — сила, швидкість, розвинена спритність, сміливість, що допомагають при розвитку орієнтування безпосередньо в навколишньому просторі, коли виконуються складні елементи, що включають обертання (наприклад сальто), за допомогою таких вправ здійснюється тренування вестибулярного апарата. Акробатика виконується індивідуально, можливо при груповому виконанні на спеціальних пристосуваннях у вигляді батута, трампліна, гімнастичної колоди, просто на підлозі. Елементи підрозділяють на динамічні, до яких відносять переворот, сальто, також статичні — це утримання рівноваги на малій площі опори, різні стійки, гімнастичні піраміди.

Спорт

В художній гімнастиці вправи виховують пластичність, гарну виразність рухів. Гармонічний зв’язок з музикою розвиває музичний слух, необхідне почуття ритму.

Займаючись гімнастикою, потрібно не забути застосування рухливих ігор, різноманітних естафет, які виховують почуття колективізму, розвивають ініціативу, наполегливість, сміливість, активність, свідому дисципліну. Такі заняття підвищують настрій, емоційно забарвлюють уроки.

Перераховуючи засоби гімнастики й приділяючи увагу переважному впливу, можна згрупувати їхніми наступним вином:

  • вправи, які розвиваютьфізичні якості і рухові можливості, це строєві зняття, які поєднуються з загальнорозвиваючими у вигляді гри і естафети, загальнорозвиваючих вправи,
  • ті, які формують потрібні навички, уміння — це може бути простий стрибок, прикладні елементи;
  • вправи, які розвивають і удосконалюють рухові можливості, а також вольові якості — опорний прижок, різноманітні елементи на на колоді, акробатичні вправи та тренування з хуожньої гімнастики (акробатика і художня гімнастика мають багато складних елементів).

Вправа на колоді

Виразний, грамотно й технічно правильно виконаний гімнастичний рух оцінюється враженням, ним зробленим, це гімнастика може бути дуже видовищної, особливо спортивна й художня, ці два види спорту основані на виконанні складних трюків. Виконання елементів строго регламентоване, згідно із традиціями, стилем, які прийняті в у спорті. Змінюючи способи виконання елементів, можна вирішувати різні педагогічні завдання. Виконуючи елементи повільно, можна розвинути силу, прискорюючи темп виконання – швидкість і спритність. При лазанні по канаті в повільному темпі удосконалюється навичка лазания, у пришвидшеному темпі розвивається швидкість і сила.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию