Гімнастичні вправи на колоді

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Колоду іноді ще називають повітряним козлом. Це спортивний гімнастичний снаряд, який входить в обов’язкову програму турнірів для жінок. На ньому змагаються на змаганнях будь-якого рівня, у тому числі й на Олімпійських іграх, як командного типу, так і в абсолютній першості. Складність колоди полягає в утриманні рівноваги й небезпеках при падінні, тому що поверхня снаряда тверда.

Сальто

Характеристика

Колода являє собою брус, розміщений горизонтально з параметрами — 5 метрів удовжину й шириною 10 сантиметрів, висота над рівнем підлоги — 1,25 метра. Поверхня тверда, але трохи зм’якшена тонкою набивкою і вкрита шкірою або замшевим покриттям. Щоб не травмувати п’ятку, використовують спеціальні накладки на стопи з амортизуючою підошвою.

Олімпіада

Для тренувань у спортивній гімнастиці використовують ще низьку колоду, яка піднята до рівня коліна. Вона призначена для відпрацьовування вправ на низькій висоті, щоб не було травм при падіннях. Для вправ на рівновагу також ставлять колода на підлогу. Коли потрібно багато разів повторити складні вправи на колоді, наприклад сальто або інші перевороти через голову, займаються просто на прямої лінії, яка позначає границю килима для вільних вправ.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Вправи на колоді також роблять у звичайних школах, де гімнастика включена в шкільну програму, але ці тренування не мають складних акробатичних елементів.

Виступи

Виступ складається з етапів — підйом, виступ, зіскок, тривалість виступів — 60 або 90 секунд, за цей час спортсмен повинен встигнути виконати програму, яка складається з поворотів, стрибків, елементів акробатики, вправ на рівновагу.

Шпагат

Виступи складаються з наступних елементів:

  1. Наскок. Комбінація починається з наскоку простим стрибком або ж складним гімнастичним елементом, який передбачає статичний вихід у стійку на руках, або ж стрибок за допомогою гімнастичного містка, який може супроводжуватися переворотами, сальто. Також може бути використаний розбіг, косий розбіг. У випадку з виходом на колоду з місця використовуються статичні трюки, але це також буде наскок, який називається заходом на колоду.
  2. Підскоки, стрибки робляться прямо або з поворотом, часто вони супроводжуються шпагатом у повітрі, а також групуваннями. Можуть здійсняться поодиноко або декілька підряд, серіями.
  3. Повороти в основному робляться на нозі (вертикальний шпага, у положенні сидячи, з ногою під кутом 90 градусів), але також можуть бути на спині, животі. При невеликих поворотах голова іде за корпусом, при поворотах на 360 градусів припустиме відставання голови, від повороту тіла, максимальний градус повороту — 720 градусів, це світовий рекорд.
  4. Статичні елементи в основному робляться при наскоку, коли гімнастка заходить на колоду за допомогою упорів руками, це може бути «літачок», коли гімнастка вниз головою робить поперечний шпагат у повітрі з кутом корпуса близько 45 градусів, або в упорі на руки робить прямий шпагат, після якого заходить на снаряд. Також можливі статичні елементи й на самій колоді — це міст, шпагат, але вони робляться рідко, адже спортсменові потрібно вкластися в потрібний час, а статика не може робитися швидко.
  5. До акробатичних елементів відносяться поперечні й поздовжні сальто, перевороти. Спортсменки дивують глядачів складними переворотами в різних комбінаціях.
  6. Зіскоки робляться в основному різними видами сальто, спортсменка може перевертатися в повітрі декілька раз. Також на зіскоку можливі різні гімнастичні елементи.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию