Травми в спортивних бальних танцях

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

У танців є зворотна сторона – травматизм. Для глядачів – це мистецтво, а для самих танцівників – спорт. Будь-який спорт пов’язаний із значними навантаженнями, які можуть бути причиною забоїв, розтяжок, розривів зв’язок, переломів.

Конкурс

Постановка корпуса

Незважаючи на те, що танцівники-початківці хочуть якомога швидше вивчити танцювальні рухи, педагог повинен в першу чергу пояснити, як правильно тримати корпус. У професійному танцювальному спорті спина має значні навантаження, правильна постановка корпуса може зменшити імовірність зносу хребців, а також допоможе тримати рівновагу, що, своєю чергою дозволить уникнути травм рук та ніг.

Неправильне положення корпуса може призвести до болів у шиї. Особливо це стосується представників юніорської молодіжної категорій при виконанні європейської програми. Оскільки дівчата дуже сильно відхиляють голову назад, та ще і повинні постійно дивитися в сторону, то болі в шиї зазвичай мучать дівчаток.

Незважаючи на те, що танцювальні рухи можуть бути швидкими, різкими, потрібно, щоби вони були не хаотичними, а просто виконаними на великій швидкості з плавними переходами від одного руху до іншого. Різкі рухи можуть призвести до розтяжок і розривів зв’язок.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Джайв

Розминка

Як і в будь-якому виді спорту, перед заняттям потрібно розім’ятися. Розігріті м’язи і зв’язки стають більш еластичними, після розминки стає легше рухатися, імовірність розтягнень і розривів зв’язок значно зменшується. На розминках бувають травми:

 1. Розтягнення, найпоширеніша травма у танцювальному спорті. Уражаються зв’язки, сухожилля. Уражену кінцівку краще залишити у спокої, через декілька днів біль повинна зникнути.
 2. Розтягнення м’язів може виникнути внаслідок сильного тривалого навантаження на певну групу м’язів, а також через різкі рухи. Коли виникає ця травма, може бути відчуття, що натягнуті м’яти рвуться чи тріскаються. Потрібно припинити займатися і звернутися до лікаря. Лікування – еластична пов’язка, в перші три години після травми можна прикладувати лід. Через декілька годин зазвичай рекомендують прикладати теплі компреси. Але потрібно бути обережним, не усім людям можна рану гріти, оскільки будь-який тривалий нагрів може призвести до розвитку онкологічного захворювання, завчасно невідомо, наскільки людина має схильність до захворювання на рак (це може бути зумовлено генетично). На лікування йде від одного тижня до півтора місяці.
 3. При значних навантаженнях на м’язах можуть утворюватися болючі ущільнення у вигляді вузлів, які називають «шишками». Ці ущільнення лікуються за допомогою розтирання рукою, при цьому уражена ділянка може сильно боліти. Іноді ці болючі утворення лікуються за допомогою теплих (не гарячих, рани гріти не бажано) соляних компресів (сіль може бути морською чи звичайною).
 4. Розтягнення зв’язок виникає тоді, коли суглоб робить швидкий рух із надто великою амплітудою. Танцівник відчуває сильний біль, з’являється гематома, рухатися важко, іноді біль настільки різка, що рухатися неможливо. Розтягнення легко сплутати з переломом, розривом зв’язки чи зміщенням кості (вивихом), тому при виникненні підозр на розтягнення потрібно звернутися до лікаря. Щоби уникнути розтягнення, потрібно добре розімнутися.

Особливості розминки:

  • в європейській програмі потрібно розтягнути стопи, коліна, бедра, оскільки на них доводиться велике навантаження на фокстроті та вальсі;
  • потрібно балансувати на одній нозі, також можна присідати на одній нозі (другу ногу потрібно тримати витягнутою), при цьому рукою потрібно триматися за хореографічний станок;
  • у латинській програмі перед виконанням складних трюків потрібно дві – три хвилини робити основні кроки різних латиноамериканських танців;
  • потрібно розімнути плечовий суглоб, роблячи повороти корпусом та рукою;
  • потрібно зробити вправи на розтягнення, щоби розігріти м’язи та зв’язки;
  • можна пограти в рухливі ігри, пострибати на скакалці, пострибати на батуті (перед стрибками на батуті потрібно зробити розминку, оскільки на цьому спортивному снаряді можна травмуватися).

Трюки

На великій швидкості можна травмувати колінні чашечки, тому складні трюки краще вивчати в еластичних наколінниках. Звичайно, дівчата на конкурсах не зможуть виступати в наколінниках, а от хлопці можуть одягнути захист на коліна під штани і використовувати цей захисний аксесуар як на тренуваннях, так і на конкурсних виступах. При виконанні трюків можливі травми:

 1. Забій. Легкий забій зазвичай проходить сам по собі, але бувають і сильні травми цього типу, які можуть призвести до неможливості займатися протягом декількох днів.
 2. Перелом може виникати не тільки через падіння, але і через надто велике навантаження. Зазвичай танцівники ламають стопи, гомілку, гомілкову кістку, кісточку на нозі.
 3. Ушкодження менісків (колінн хрящі).
 4. Спондилолістез – дефект хребта, за якого один хребець зісковзує з іншого. При цій травмі біль відчувається на тільки у спині, але також може віддавати в ногу.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию